IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Regulamin forum

Go down 
AutorWiadomość
Athanthatsuyaki

avatar

Liczba postów : 146
Join date : 05/10/2014

PisanieTemat: Regulamin forum   Wto Paź 07, 2014 11:50 am

Sprawy podstawowe1. Forum oparte na mandze Hunter x Hunter autorstwa Yoshihiro Togashiego. Forum objęte jest prawami autorskimi. Oznacza to, że bez zgody twórców nie możesz kopiować żadnych treści na nim zamieszczonych. Prosimy o uszanowanie tego punktu.
2. Wszelkie treści dyskryminujące oraz rasistowskie są zabronione. Dodatkowo zabronione jest rzucanie ochłapami w stronę użytkowników oraz Administracji lub celowe urażanie ich. Szanujmy siebie nawzajem.
3. Przeklinanie oraz treści +18 są ograniczone na Chatboxie. Oznacza to, że mogą się one pojawić jedynie po godzinie 22.00 oraz w umiarkowanej ilości. Nie wszyscy chcą widzieć bluzgi czy erotykę na lewo i prawo.
4. Postaci kanoniczne, to znaczy, występujące w filmach, grach, książkach, komiksach, są odgórnie zakazane. Cenimy sobie oryginalność, a nie tworzenie dwudziestu takich samych postaci Aragorna, Natsu czy Harry’ego Pottera. Nie ma z kolei żadnego ograniczenia pod względem imienia, wyglądu czy innych cech charakterystycznych. Ważny jest ich klimat.
5. Maksymalnie można posiadać trzy konta, z czego wszystkie są aktywne fabularnie. Możesz mieć milion pomysłów na postać, jednak musisz zdecydować się na trzy najlepsze.
6. Na forum panuje ogólna kultura i wzajemny szacunek. Wszelkie kłótnie, swary czy inne problemy między graczami powinny być załatwiane w sposób prywatny, a nie na czacie forum lub tematach do tego nie przeznaczonych. Dodatkowo wszelkie konflikty pomiędzy graczami nie powinny być przenoszone na kontakty fabularne bez fabularnego powodu.
7. Maksymalny rozmiar avatara to 250 px (szerokość) na 400 px (wysokość).
8. Za łamanie regulaminu przyznawane są ostrzeżenia. Trzy ostrzeżenia równoznaczne są półrocznej banicji, jednak jeśli w przeciągu trzech miesięcy od ostrzeżenia nie dojdzie do kolejnego uchybienia lub otrzyma się pochwałę (np. działając na rzecz forum) jedno „stracone życie” wraca.
9. Konta nieaktywne przez okres sześciu miesięcy, zostają usunięte.


Fabuła oraz posty10. Nie mówimy, że trzeba pisać ściany, czy być pisarzem pierwszej klasy, jednakże wymagamy minimum czterech linijek w poście, by inni też mogli mieć o czym pisać. Dodatkowo należy pamiętać o zachowaniu zasad ortograficznych i gramatycznych, by inni też mogli zrozumieć, co miało się na myśli.
11. Posty powinny być klimatyczne i oddawać postać, nawet jeżeli w ten sposób naraża się ona na uszczerbek na zdrowiu. Realizm reakcji tylko dodaje smaczku.
12. Dozwolone jest przeklinanie w postach, jednakże nie może być ono nadmiernie stosowane. Powinno wzmacniać słowa lub myśli postaci, a nie całkowicie dominować narrację. Dlatego też najlepiej, by występowało ono jedynie w dialogach lub myślach.
13. Wszelkie sceny przeznaczone dla dorosłych użytkowników forum powinny być oznaczone na samej górze posta. Nie jesteśmy tu sami, drodzy gracze +18.
14. Walki miedzy graczami wymagają obecności Mistrza Gry, rozstrzygającego wynik starcia. Nie potrzeba jednak tego robić, jeśli gracze dogadają się między sobą.
15. Nie można być w dwóch tematach fabularnych jednocześnie. Nikt nie jest bogiem, by być wszędzie jednocześnie.
16. Opuszczając temat należy w ostatnim poście napisać z/t, by nie było szukania po tematach, czy ktoś wyszedł czy nie. Dla świętego spokoju – własnego i Mistrzów Gry.
17. Postaci jednego gracza nie mogą na siebie wpływać w jakikolwiek sposób. Oznacza to, że nie mogą one rozmawiać ze sobą, wymieniać się informacjami, przedmiotami, a już na pewno nie mogą przebywać w jednym temacie. Kategorycznie.
Inne punkty

Prawa Gracza

18. Gracz ma prawo do założenia Karty Postaci (Formularza) i grania postacią taką, jaką wymyślił. Oznacza to, że nikt, poza samym graczem, nie ma prawa nakazać mu grać postacią w taki, a nie inny sposób, niezgodny z koncepcją.
19. Gracz również ma prawdo do sprawiedliwego osądu przez Mistrza Gry, czy to na misji czy też podczas walki z innym graczem. Może również zgłaszać skargę w odpowiednim temacie, jeśli uważa, że Mistrz Gry nie jest obiektywny.
20. Gracz ma prawdo do ciągłej gry fabularnej oraz ciągłości misji. Oznacza to, że jeżeli przez tydzień nie otrzyma odpowiedzi w temacie fabularnym lub misyjnym, nie będąc poinformowanym o możliwości opóźnienia lub nieobecności innego gracza/MG, może:
a) Opuścić temat fabularny.
b) Opuścić kolejkę gracza, pomijając go w odpisie (dotyczy to szczególnie MG).
c) Żądać zmiany MG.
21. Ma prawo prezentować własne pomysły na zmiany forum, pytać Mistrzów Gry oraz Administrację o rzeczy, które nie są wystarczająco wyjaśnione lub budzą wątpliwości, domagać się ukarania gracza, który go obraził, prezentując odpowiednie argumenty.  
22. Gracz może również dyskutować z wszelkimi decyzjami Administracji oraz Mistrzów Gry prezentując logiczne i uzasadnione argumenty.

Obowiązki Gracza

24. PRZESTRZEGAĆ REGULAMINU.

Prawa Mistrzów Gry

25. Mistrz Gry ma prawo do oceny możliwość oraz poczynań gracza we własny sposób. Oznacza to, że nikt nie pokazuje mu palcem oraz nie mówi, jak co ma zrobić z daną sytuacją.
26. Mistrz Gry ma prawo do tworzenia własnych tematów fabularnych, misji oraz zdarzeń, ingerując tym samym w poczynania graczy. Jeżeli MG przeszkodzi w fabularnej rozmowie czy sytuacji między postaciami – trudno. Musi to być jednak ingerencja uzasadniona.
27. MG może być oceniany przez innych Mistrzów Gry w momencie, gdy budzą się wątpliwości co do jego obiektywnej lub adekwatnej do sytuacji oceny. Ma prawo do uzasadniania swoich decyzji lub powstrzymania się od głosu, zdając się wtedy na decyzję MMG.

Obowiązki Mistrza Gry

28. Mistrz Gry musi być obiektywny i sprawiedliwy podczas prowadzenia walki lub misji. Jeżeli nie postępuje zgodnie z tym zapisem, może zostać zastąpiony lub, w przypadku notorycznych skarg, odwołany z funkcji.
29. Mistrzowanie opiera się nie na porównywaniu statystyk, poziomów, umiejętności, a faktycznej ocenie tego, co się wydarzyło. Można być nie wiadomo jak silnym wojem, ale pech, złe ułożenie ciała czy inne czynniki losowe mogą sprawić, że zrobi mniej, niż powinien lub pójdzie nie po myśli gracza. Zwłaszcza, jeśli walczy z innym graczem. To jest storytelling, a nie porównywanie rzutów kostką czy innych technicznych punktów. MG musi o tym obowiązkowo pamiętać.
30. MMG sprawuje, obok Administracji, pieczę nad resztą MG i do niego powinny być kierowane wszelkie wątpliwości odnośnie MG. Decyduje on również o powoływaniu lub odwoływaniu MG, jak też rozpatruje skargi na MG. Nie posiada on jednak innych dodatkowych praw.

Prawa Administracji i Moderatorów

31. Administracja sprawuje pieczę nad dobrem forum. Ma prawo karać graczy łamiących regulamin, wyznaczać MMG, MG (po konsultacji z MMG), moderatorów oraz rozwijać forum we wcześniej obranym kierunku.
32. Administratorzy i Moderatorzy to też ludzie, więc prawo do błędów, pomyłek i gorszego dnia mają. Jednak żaden człowiek nie lubi, jak najeżdża się na niego serią z kałasznikowa, dlatego wszelkie potknięcia należy przedstawiać w odpowiedni sposób.
33. Administracja ma również prawo do oceny poczynań MG oraz Moderatorów i reagować odpowiednio na wszelkie przejawy łamania regulaminu z ich strony.
34. Administracja ma prawo odrzucić wszelkie roszczenia gracza, o ile przedstawione przez niego argumenty nie będą poparte logicznymi argumentami.

Obowiązki Administracji

35. Administracja ma obowiązek odpowiadać na wszystkie pytania do niej kierowane – od graczy, od Mistrzów Gry, od Moderatorów oraz odpowiadać w sposób odpowiedni. Jest po to, by pilnować porządku a nie wikłać się w kłótnie.
36. Moderacja obowiązkowo pilnuje przestrzegania regulaminu przez wszystkich użytkowników forum oraz zwraca uwagę użytkownikom na łamanie regulaminu, przyznaje ostrzeżenia oraz poprawia błędy pojawiające się w postach.
37. Podczas rozwijania forum, wszelkie drastyczne zmiany w działaniu forum muszą zostać przedstawione wcześniej osobom odpowiedzialnym za Fabułę oraz System, by odpowiednio dopasować zmiany do wymagań graczy oraz faktycznego stanu forum oraz, jeśli to możliwe, dać graczom możliwość wypowiedzenia się na temat zmian.


Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
Regulamin może być aktualizowany i zmieniany. O zmianach pojawi się informacja.
Data regulaminu: 07.10.2014
Created by Bere
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Regulamin forum
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Wstęp :: Regulamin-
Skocz do:  
Mapa Świata